بیل گیتس کیست - بیوگرافی بیل گیتس و رشد شرکت مایکروسافت

بیل گیتس کیست - بیوگرافی بیل گیتس و رشد شرکت مایکروسافت

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

بیل گیتس کیست - بیوگرافی بیل گیتس و رشد شرکت مایکروسافتبیل گیتس کیست - بیوگرافی بیل گیتس و رشد شرکت مایکروسافت

در اولین روزهای شروع کار کمپانی مایکروسافت، بیل گیتس و پل هر دو بخشی از هر کاری را انجام می دادند. اما حس بازاریابی بیل و اشتیاق و علاقه ی او به تجارت باعث شد تا نایب رئیس کمپانی مایکروسافت بماند. او برای کمپانی جدیدش شروع به تبلیغ کرد. کارکنانش را آموزش می داد.

علاوه بر این، او برای نرم افزار جدیدش کد می نوشت. با بزرگ شدن کمپانی مایکروسافت، برنامه نویس های بیشتری استخدام شدند. اما بیل گیتس همچنان در مقام ریاست باقی ماندو سال ها حتی یک خط کد بدون بررسی و تایید بیل از مایکروسافت به بیرون راه نمی یافت. بیل اغلب تمام روز و بیش تر شب ها را کار می کرد. روزی یک منشی که تازه استخدام شده بود وارد دفتر شد و دید کسی زیر یکی از میزهای دفتر خوابیده است. او خواست به پلیس زنگ بزند. کارمندان دیگر به او خندیدند و گفتند این بیل است که پس از شب بیداری، زیر میز خوابیده است.

بیل انتظار داشت تمام کارمندان شرکت مایکروسافت بیل گیتس مانند او تا دیر وقت و در روزهای آخر هفته کار کنند. بیشتر کارمندان با این موضوع مشکلی نداشتند. آن ها جوان، باهوش و علاقه مند بودند و میکرو و کامپیوتر را باور داشتند.

زندگی بیل گیتس

بیل برای تفریح، سوار ماشین پورشه ی 911 خود می شد و آن را می راند. اغلب همکارانش را نیز سوار می کرد تا در نیمه های شب به جاده های خارج از شهر بروند و با سرعت رانندگی کنند. در سال 1979، بیل و پل تصمیم گرفتند محل کمپانی خود را عوض کنند. شهر کویری البوکرک برای رفت و آمد مشتریان دور بود. علاوه بر آن، هر دوی آن ها می خواستند در شهری سرسبز و خوش آب و هوا و نزدیک خانواده و دوستان باشند. به این دلیل کمپانی میکروسافت به بلوو واشنگتن در نزدیکی سیاتل منتقل شد.

کارمندان میکروسافت قبل از این که البوکرک را ترک کنند، یک عکس دسته جمعی گرفتند. از سیزده کارمند اصلی، یازده نفر در عکس بودند.

در صورت جوان و بشاش آن ها، امید و عزمی قاطع دیده می شد. شاید آن ها به آینده ی روشنی که پیش رو داشتند، نگاه می کردند.

قرارداد بزرگ بیل گیتس

بیوگرافی بیل گیتس : بیل گیتس همیشه شم تجارت داشت. وقتی ده ساله بود، قدرت خرید دستکش جدید بیسبال را نداشت. او پنج دلار به خواهرش کریستی داد تا هر وقت بخواهد از دستکش بیسبال او استفاده کند. او یک قرارداد نوشت و از خواهرش خواست تا آن را امضا کند.

در سال 1980، بیل آماده بود با کمپانی آی بی ام قرارداد ببندد. این قرارداد باعث شد کمپانی میکروسافت به مراتب قدرتمندتر شود.

بیوگرافی بیل گیتس

در آن زمان آی بی ام بزرگترین سازنده ی کامپیوتر در دنیا بود. آن ها می خواستند وارد تجارت کامپیوترهای کوچک نیز بشوند. به همین دلیل به کمپانی میکروسافت رفتند. چه فرصت بزرگی برای بیل گیتس بود! او در آن زمان بیست و چهار سال داشت و سی و دو نفر در میکروسافت کار می کردند. این در حالی بود که کمپانی آی بی ام بیش ازسیصد هزار کارمند داشت.

در نظر اول، بیل بسیار جوان به نظر می رسید و تاجران آی بی ام او را خیلی جدی نمی گرفتند. البته آن ها خیلی زود فهمیدند که او اطلاعات زیادی در کامپیوتر دارد. کمپانی آی بی ام تصمیم گرفت کمپانی کوچک میکروسافت را استخدام کند تا زبان برنامه نویسی و سیستم عامل را برای کامپیوترهای کوچک و شخصی آی بی ام بنویسد. سیستم عامل مهمترین نرم افزار کامپیوتر است و باعث می شود صفحه کلید، مانیتور و سایر برنامه ها نرم افزاری به کار بیفتد.

بیوگرافی بیل گیتس

کامپیوتری که سیستم عامل نداشته باشد مثل ماشینی است که بنزین دارد و آماده ی حرکت است، اما راننده ندارد. میکروسافت تقریبا یک سال کار کرد تا برای آی بی ام نرم افزار تولید کند و در سال 1981 آی بی ام اولین میکرو کامپیوترش را به بازار عرضه کرد. این کامپیوتر، پی سی یا کامپیوتر شخصی نام داشت. کامپیوتر شخصی با سیستم عامل داس کار می کرد. فروش این کامپیوتر ها سر به فلک کشید! پس از مدتی کوتاه، سایر کمپانی های سخت افزار از کامپیوترهای شخصی آی بی ام کپی برداشتند. به این ترتیب، میکروسافت می توانست نسخه های ام اس داس را به همه ی این کمپانی ها نیز بفروشد

منبع مطلب : https://chartiran.com/1464/bill-gates/


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای esarm.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:esarm.ir | نقشه سایت